Видео: Како битбоксува Новак Ѓоковиќ?!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и во минатото покажа дека пеењето не му е јака страна, па затоа овој пат избра доста тешка вештина. Овој пат го избра битбоксот.Светски познатиот тенисер Новак Ѓоковиќ на неговиот јутуб канал, објави кратка нумера која му ја посвети на Том Тама, познатиот австралиски битбоксер кој привлече големо внимание со настапот на „Тедтокс“.
Новак во описот под видеото напишал:
„Инспириран од одличната изведба на Том Тама сакав да пробам и јас. Очигледно ми треба малку вежбање, но не сум толку лош? “.
Погледнете го видеото на ТЗМ.МКСветски познатиот тенисер Новак Ѓоковиќ на неговиот јутуб канал, објави кратка нумера која му ја посвети на Том Тама,

Пронајдете не на следниве мрежи: