Видео: Како печените компири да ги направите уште повкусни?!

Loading...

Припремете печен компир кој ќе в воодушеви со изгледот и вкусот.Доколку ви здодеа класичниот начин на подготовка на компири во рерна, имаме решение за вас, а тоа се спирални компири.
Се што ви е потребно за ваков печен компир е стапче за ражнич, даска за сечење и кујнски нож.
Спремниот компир ставете го во  плех, посолете и малку прелијте се масло . Компирите може да ги јадете сами, или како додаток во некое јадење.
Ви гарантираме дека со овој трик ќе ги засакате печените компири.
Деталните упатства погледнете ги во видеото:

Доколку ви здодеа класичниот начин на подготовка на компири во рерна, имаме решение за вас, а тоа се спирални компири.
Се што ви е потребно

loading...