Видео: Колку се испи и изеде вчера на „Пивофест“?!

И покрај тоа што очекуваа многу гости, сепак градоначалникот и општината, односно организаторите на овогодинешниот „Пивофест“ беа пријатно изненадени од бројката – 50 000.
– Ова навистина е најубавото отворање на фестивалот досега, верувајте сум бил на сите 11 – рече градоначалникот на Прилеп, Марјан Ристески, на денешната прес конференција.
Тој ги најави вечерашните гости – домашниот млад гитарски виртуоз Давид Нешкоски и неговото трио, потоа францускиот ска бенд „Santa Macario Orkestar“, а пред настапот на Владо Ѓеорѓиев и романската ѕвезда INNA, Ристески откри дека и Калиопи ќе се вброи во овогодинешната богата програма.
Погледнете го ВИДЕОТО од пресконференцијата и ГАЛЕРИЈАТА од синоќешната журка на „Пивофест“.И покрај тоа што очекуваа многу гости, сепак градоначалникот и општината, односно организаторите на овогодинешниот &bd

Пронајдете не на следниве мрежи: