Видео: Македонските фанови ги пречекаа Грчките со „Излези момче“

Македонски навивачи пред салата во Улм (Германија) ја пееја „Излези момче“, набргу потоа пристигнаа и грчките навивачи, па за среќа избегнат е инцидент меѓу двете групи.Македонија ја совлада Грција на пријателскиот меч кој се одигра во Улм (Германија) со резултат 77-75, па ова значеше нова радост за македонските навивачи кои секако победите против селекциите на Грција им се најдраги.
Видео: makedonci.chМакедонија ја совлада Грција на пријателскиот меч кој се одигра во Улм (Германија) со резултат 77-75, па ова значеше н

Пронајдете не на следниве мрежи: