Видео: Марадона се степа во Дубровник!

Loading...

Портпаролката на локалната полиција, Марија Ѓенеро, изјави дека немало никаква полицииска интервенција поради нарушување на јавниот ред и мир, поврзано со инцидентот на познатиот поранешен фудбалер. Познатиот фудбалска легенда Диего Армандо Марадона, е вмешан во инцидент, по излегувањето од еден ноќен клуб, пишува Дубровачки весник.
Инцидентот е снимен со мобилен телефон.
Марадона е веќе навикнат на вакви слични инциденти. Имено, во август оваа година во Аргентина, поранешниот фудбалер му удри шлаканица на еден новинар, кој и намигнал на неговата девојка. 
Видеото од инцидентот, може да го погледнете на следната страница: 

Познатиот фудбалска легенда Диего Армандо Марадона, е вмешан во инцидент, по излегувањето од еден ноќен клуб, пишува Дубровачки весник.
Инц

loading...
Loading...