Видео: Мислите дека е глупаво да скршите ЈАЈЦА во пластично кесе? Резултатот ЌЕ ВЕ НАТЕРА и вие да го направите истото

Немате ама баш никакви кулинарски вештини? Не е проблем, овој рецепт е толку едноставен и лесен, што дури и дете може да го направи. Разматете две јајца со уште неколку намирници по избор во пластична кеса и ќе обиете омлет токму како од најдобриот ресторан.  Се што ви е потребно за овој рецепт се 2 јајца, малку зеленчук и насечкана сланина или шунка по избор.
Дознајте зошто не треба да ги фрлате ЛУШПИТЕ од јајца на следниот ЛИНК
Брза диета со јајца, намалете 15 килограми за 15 дена
Двете јајца скршете ги во пластична кеса, добро „проматете ги“, а потоа додадете го ситно исечканиот зеленчук (домат, пиперка, печурки, краставица….) и шунката. Сето тоа добро измешајте го во кесата, и ставете да врие на тивок оган десетина минути.
Погледнете како, во видеото на НАЈАДИСЕ.МКСе што ви е потребно за овој рецепт се 2 јајца, малку зеленчук и насечкана сланина или шунка по избор.
Дознајте зошто не треба да ги фрлате

Пронајдете не на следниве мрежи: