Видео: Млада жена преживеа пад во метро

Паднала во подземна железница токму во моментот кога поминувал возот, а сепак младата жена од Прага останала жива и без никакви повреди.
На видео снимката, од видеокамерите во подземното метро, се гледа како жената паѓа меѓу шините и останува таму да лежи кога доаѓа возот.
Сведоците на немилата случка, се изненадени кога меѓу два вагони наеднаш жената ја крева раката и ја извлекуваат нагоре.
– Таа застана на нозе, си ги исчисти пантолоните и си отиде, изјави портпаролката на полицијата, Ева Кропачова.
Жената одбивала лекарска помош и не сакала да направи алкотест тврдејќи само дека е уморна.Паднала во подземна железница токму во моментот кога поминувал возот, а сепак младата жена од Прага останала жива и бе

Пронајдете не на следниве мрежи: