Видео: Момент кој предизвика гнев кај фудбалските навивачи

Loading...

Познатиот бразилски фудбалер предизвика гнев кај фудбалските фанови, откако на самиот завршеток на фудбалскиот меч по еден дуел со Рафаел симулираше тешка повреда лежејќи на теренот. 
Поради тоа, играчот на Јунајтед си доби црвен картон и излезе од теренот, а потоа на една фотографија која го обиколи светот јасно се гледа насмевка на лицето на Луиз. 
Тоа е уште еден доказ дека фудбалерите повеќе се талентирани за глума, отколку за фудбал. 
 

 

Познатиот бразилски фудбалер предизвика гнев кај фудбалските фанови, откако на самиот завршеток на фудбалскиот меч по

loading...
Loading...