Видео: Мундобаскет ТОП 5 – Најдобрите поени од битката за бронзениот медал

Дуелот за бронзата изобилуваше со прекрасни потези.Селекцијата на Франција успеа да стигне до бронзениот медал на Мундобаскетот во Шпанија, откако во мечот за третото место ја совлада Литванија.
За повеќе информации прочитајте на sport365.mk.

Пронајдете не на следниве мрежи: