Видео: Насече КРОМИД на листови, додаде малку зачин и направи нешто ПРСТИ ДА ИЗЕДЕШ

Loading...

Погледнете го видеото, следете ги едноставните упатства и без мака ќе ја направите оваа вкусна закуска од кромид. 
Ако сте љубител на кромид во секаков облик, ова е вистинскиот рецепт за вас. Кога ќе видите што направи оваа девојка, ќе мора и вие да пробате.
Погледнете го видеото, следете ги едноставните упатства и без мака ќе ја направите оваа вкусна закуска од кромид.
Се што ви е потребно е:
– кромид
– јајца
– масло
– малку брашо
– пиперка (лута и слатка) во прав,
– лук во прав
– оригано
– сол и бибер по вкус.
Ако сакате „onion rings“, крцкавите „листови од кромид“ ќе ви се допаднат уште повеќе:

 
 
Ако сте љубител на кромид во секаков облик, ова е вистинскиот рецепт за вас. Кога ќе видите што направи оваа девојка, ќе мора и вие

loading...
Loading...