Видео: НБА-кошот на Мекејлеб, беше најатрактивниот потег од досегашните натпревари

Погледнете ја повторно мајсторијата на Мекејлеб.Српските медиуми и навивачи синоќешниот пораз од Македонија полесно го поднесоа по забивањето на нивниот бек Немања Недовиќ во петте најдобри потези на средбите од вчерашната програма, но од ФИБА-Европа веднаш дојде „одговор“ во корист на жолто-црвените со изборот на еден НБА-кош кој го постигна Лестер Бо Мекејлеб, а кој беше прогласен  за најатрактивен потег на досегашните натпревари од групата Б од Европското првенство (ЕП) во Словенија.
Погледнете ја повторно мајсторијата на Мекејлеб.
Српските медиуми и навивачи синоќешниот пораз од Македонија полесно го поднесоа по забивањето на нивниот бек Немања Не

Пронајдете не на следниве мрежи: