Видео: Од Ферарито не остана ништо, се заби во ѕид со огромна брзина

Страшна несреќа се случи на една трка, во која Јапонски возач со огромна брзина се заби во ѕидот. Од неговото Ферари 458 не остана ништо.
По несреќата веднаш е пренесен во болница. Исто така настрада и волонтерот кој се наоѓаше покрај стазата, но и тој поминал со полесни повреди.
Погледнете го видеото.Страшна несреќа се случи на една трка, во која Јапонски возач со огромна брзина се заби во ѕидот. Од неговото Ферари 4

Пронајдете не на следниве мрежи: