Видео: Опасно слетување на авион во Њујорк

На аеродромот „Ла Гвардија“ во Њујорк се случи проблематично слетување на еден од авионите на компанијата „Саутвест ерлајнс“. 
Имено авионот слетал на аеродромот со скршени тркала, а во инцидентот се повредени осум лица, од кои петмина се патници, а тројца членови на екипажот. 
Снимката која се појави на Јутјуб, навистина изгледа страшно!На аеродромот „Ла Гвардија“ во Њујорк се случи проблематично слетување на еден од авионите на компанијата

Пронајдете не на следниве мрежи: