Видео: Ова дете е нова интернет ѕвезда, погледнете зошто

Loading...

Момчето што на Јутјуб страната стави видео снимка која има добиено само еден „лајк“ стана нова интернет ѕвезда.Момчето стана хит на интернет, а бараше само еден „лајк“.
Дека не е потребно да направите нешто важно, па дури ни интересно, за да станете хит на светска мрежа, покажува и примерот на ова дете.
Момчето под прекарот „Господин Федор“ барал во следното видео „три од пет лајка“, а потоа неговата снимка го привлече вниманието на посетителите на сајтот „Редит“.

„Ова дете бараше три од пет лајка. Ајде да му помогнеме“, напишал еден корисник на сајтот и ги поканил останатите да му се придружат.
„Сер Федор“ така за неколку дена добил над еден милион прегледи на сајтот Јутјуб, а неговото видео има 110.000 лајкови.
Момчето стана хит на интернет, а бараше само еден „лајк“.
Дека не е потребно да направите нешто важно, па дури ни интересно, за

loading...
Loading...