Видео: ОВАА НЕВЕСТА ГИ ОСВОИ СРЦАТА на луѓето ширум светот – Еве и зошто!

Loading...

Луѓето во Сиднеј се уште се обидуваат да ја преболат страшната несреќа која се случи пред една недела, кога две лица загинаа во текот на заложничката драма. Меѓу нив е и една невеста која на денот на својата венчавка реши да го посети местото на трагедијата.Манал Касем (23) со младоженецот Махода Хомаисием дошла на „Martin Place“ и положила цвеќе во чест на сите кои страдале тој ден. Стотина изненадени набљудувачи го наградија овој потег со аплауз, бидејќи потегот на невестата ги воодушеви сите.
Таа беше облечена во бела венчаница и носеше традиционален превез, кога меѓу илјадниците други го спушти и својот венчален буќет.
„Ни срам ни перде“, оваа невеста ВАКА си се појави на свадбата!
Да потсетиме, вооружен напаѓач во едно кафуле во Сиднеј држеше заложници, при што на прозорецот на локалот било истакнато ИСИС знаме. Голем број расплакани и потресени граѓани се собраа пред кафулето „Lint“ за да положат цвеќе во знак на сеќавање на жртвите во овој морничав инцидент.
Младенците планирале сликите од венчавката да бидат направени во градот, но трагичните случувања од четвртокот утрото, кога 3 лица го изгубија животот, ги спречија во таа намера. 

Прочитајте за младоженецот кој кога и го видел лицето на невестата се ШОКИРАЛ и рекол дека се разведува на следниот ЛИНКМанал Касем (23) со младоженецот Махода Хомаисием дошла на „Martin Place“ и положила цвеќе во чест на сите кои страдале тој ден. Стотин

loading...
Loading...