ВИДЕО: Овој собирач на топки очигледно не го почитува Роналдо, тој си поигра со него

Loading...

 
 
 
Ова се случи на мечот поротив градскиот ривал на Реал Мадрид, Атлетико Мадрид, детето изгледа е фан на Ателтико. Роналдо ја бараше топката за да го продолжи мечот, но детето кое собираше топки си поигра со освојувачот на Златната топка. 
 
 
  Во вторникот на Јутјуб се појави видео на кое се гледа како собирач на топки си поигруваше со Португалецот. Момчето дефинитивно успеа да го разлути Роналдо, при што неговиот потег беше поздравен со голем аплауз од навивачите на лутиот реалов ривал, Атлетико Мадрид.
 Во вторникот на Јутјуб се појави видео на кое се гледа како собирач на топки си поигруваше со Португалецот. М

loading...
Loading...