Видео: Погледнете ги најинтересните моменти од мечот Македонија – Тунис

Премиерна победа на Македонија на Мундијалот во Катар против Тунис од 33:25.Избраниците на селекторот Ивица Обрван одиграа одличен меч во кој противникот им парираше само во првите пет-шест минути. Кире Лазаров со 10 погодоци беше најефикасен, а по шест постигнаа Манасков и Миркуловски, додека Борко Ристовски мечот го заврши со 13 одбрани.
Да посакаме само оваа игра да се повтори и на утрешниот меч против Иран и дека Македонија ќе ја забележи втората победа на СП во Доха.
Погледнете го видеото од најдобрите моменти од денешниот меч Македонија-Тунис на следниот ЛИНК.Избраниците на селекторот Ивица Обрван одиграа одличен меч во кој противникот им парираше само во првите пет-шест минути. Кире Лазаров со 10 погодо

Пронајдете не на следниве мрежи: