Видео: Демонстрантите го прославуваат палењето на автобусот

Loading...

Во близина на полициската станица кај Бит Пазар во Скопје демонстрантите го запалија автобусот на ЈСП, каде што возачот кој управувал со него избегал откако толпата му се приближила. Покрај тоа демолирано беше и возило на противпожарната служба.
Во ексклузивното видео до кое дојде редакцијата на Либертас се гледа како протестантите го слават горењето на автобусот и истовремено извикуваат „Алаху акбар“( Господ е најголем).Во близина на полициската станица кај Бит Пазар во Скопје демонстрантите го запалија автобусот на ЈСП, каде што возачо

loading...