Видео: Се убил во затвор киднаперот кој 10 години држеше девојчиња во подрум!

Loading...

Ариел Кастро, кој беше осуден на доживотен затвор плус 1000 години за киднапирање, силување и држење заробени три жени, беше пронајден обесен во неговата затворска ќелија во вторникот вечерта.Властите го пронајдоа Кастро, 52, како виси во неговата ќелија на поправниот центар во Ориент, Охајо, околу 09:20, затворскиот и медицинскиот персонал се обидел да го оживее, но не успеале.
Кастро бил однесен во државниот универзитет во Охајо Wexner Медицинскиот центар каде што беше прогласен за мртов во 22:52
Семејството било известено од страна на управникот за 01:00 Семејството е луто и огорчено што веднаш не им јавиле.
Кастро минатиот месец се изјасни за виновен за 937 точки од обвинението, вклучувајќи убиство и киднапирање, во замена за смртната казна.
Осуден е за киднапирање, силување и напад на три жени.
Видеото може да го погледнете на MKD-NEWS.COMВластите го пронајдоа Кастро, 52, како виси во неговата ќелија на поправниот центар во Ориент, Охајо, околу 09:20, затворскиот и медицинскиот персо

loading...
Loading...