Видео: Сите 59 „тројки“ на Антиќ во дресот на Атланта

Минатата сезона беше првата за македонскиот кошаркар во составот на Атланта Хокс.Перо Антиќ воедно е и првиот македонски кошаркар, кој заиграл во НБА лигата, а во својата дебитантска сезона во дресот на Хокси постигна дури 59 тројки. Антиќ како највисок во тимот со (210 см) беше значајно засилување под кошевите, каде бележеше учинок од 7.0 поени и 4.2 скокови по натпревар.
За повеќе информации прочитајте на sport365.mk. Перо Антиќ воедно е и првиот македонски кошаркар, кој заиграл во НБА лигата, а во својата дебитантска сезона во дресот на Хокси постигна дури 59 тр

Пронајдете не на следниве мрежи: