Видео: Снимен вистински трагичен пад на авион Боинг

Пад на авион Боинг 747-400 се случи во Авганистан, а настанот е снимен во истиот момент кога се случил падот на авионт.
Во оваа авионска несреќа загинаа 7 лица. 
Авионот на  ”National Airlines”, пренесувал автомобили и друг товар, а настрадале четворица пилоти, двајца механичари и лице задолжено за товарот.
Страшната снимка ја шокираше јавноста. Пад на авион Боинг 747-400 се случи во Авганистан, а настанот е снимен во истиот момент кога се случил падот на авионт

Пронајдете не на следниве мрежи: