Видео: Сочи 2014: Медведев заспа на отварањето на Олимписките игри!

Loading...

Дмитриј Медведев маргинализираниот премиер во Русија e безмилосно исмејуван од страна на блогерите во саботата, откако заспа за време на церемонијата на отворањето на Зимските олимписки игри во Сочи- јавува Франс прес. Медведев служеше како руски претседател помеѓу 2008-2012, но е во голема мера маргинална фигура откако е преместен како премиер, кога неговиот ментор Владимир Путин се врати во Кремљ во 2012 година. Руската државна телевизија постави снимки на YouTube, каде го покажува Медведев како нагло ги затвора очите и ја наведнува главата само пред почетокот на Игрите да бидат прогласени за отворени во петокот вечер .

Тој седеше во ВИП ложата на Fisht стадионот блиску до Путин и десетици светски лидери кои присуствуваа на церемонијата за поддршка на нивните спортисти.
Анти- Кремљ блогерите ја искористија шансата да се потсмеваат на Медведев, кој накратко ги зголеми надежите за наметнување сериозна реформа додека во Кремљ беше главен шеф, но сега за многу стана фигура за забава.
Саркастичен популарен хаштаг се појави во Русија-” PodderzhimDimu ” – ” Ајде да се поддржи Дима “. Дима е скратена верзија на Руското име Дмитриј .
Медведев служеше како руски претседател помеѓу 2008-2012, но е во голема мера маргинална фигура откако е преместен како премиер, кога неговиот мент

loading...
Loading...