Видео: Стави килограм кромид во тава, кога ќе го видите КРАЈОТ, ќе ви дојде „вода на уста“

Што знаеме за кромидот? Од него имате лош здив и додека го сечете на очи ви доаѓаат солзи…. Иако тоа никако не звучи убаво и примамливо, постои огромен „заклучен“ потенцијал внатре во сите тие негови слоеви.Еден човек пронашол начин како килограм кромид да претвори во нешто навистина убаво и вкусно.
Се што ви е потребно е:
– половина коцка путер
– 1 килограм кромид
– 6 чешниња лук
– половина шолја бело вино
– 3 шолји пилешка супа
– 3 шолји говедска супа
– 1 лажичка сенф
– 1 векна леб
– 1 шолја изрендано сирење или пармезан
Начин на подготовка:

Еден човек пронашол начин како килограм кромид да претвори во нешто навистина убаво и вкусно.
Се што ви е потребно е:
– половина ко

Пронајдете не на следниве мрежи: