Видео: Стави мелено месо во шолја за кафе, 3 минути подоцна…? – Мора да го пробате ова!

Иако сите не сме експерти за готвење, тоа не значи дека не треба да поминуваме малку од нашето време во кујна, некои поминуваат и повеќе, во зависност од вашата желба.Секогаш држете ги очите отворени за рецепти кои не бараат многу потрошено време во кујна. Тоа на сите домаќинки им е потребно со оглед на брзиот начин на живот.
A еден од поинтересните начини за брзо готвење е користењето на регуларните шолји за кафе или чај. Постојат безброј рецепти за готвење во шолја, пица во шолја, јајце во шолја, колач во шолја….
А сега ние ви претставуваме нов специјалитет кој ќе се најде во вашата листа на омилени јадења.
Навистина нема ништо полесно од оброк готов за 3 минути. А крајниот резултат е навистина неверојатен.
Меленото месо им е омилено јадење на повеќето од нас, па сега кога сакате да си направите брз оброк за себе ние ви го предлагаме следново, а вие пробајте го дома.
Потребни состојки:

 
Масло
2 лажици млеко
1 лажица кечап
2 лажици овес
Лук во прав (и кромид во гранули по желба)
Сол
Мелено месо
Начин на подготовка:
1. Премачкајте ја шолјата со масло
2. Ставете го млекото, кечапот, овесот, лукот во прав и солта во шолјата. Сето тоа добро измешајте го па додадете го и меленото месо.
3. Убаво помешајте ги сите состојки додека не се соединат.
4. Ставете ја шолјата во микробранова на висока температура 3 минути.
5. Нека се излади па послужете со кечап.
Добар апетит!

 Секогаш држете ги очите отворени за рецепти кои не бараат многу потрошено време во кујна. Тоа на сите домаќинки им е потребно со оглед на брзиот на

Пронајдете не на следниве мрежи: