ВИДЕО: Што ќе се случи доколку на судија му покажете среден прст

Loading...

Ако сте дрски и безобразни пред законот можете навистина да настрадате, што на своја кожа го осети 18 годишната Пенелопе Сото која на судијата му покажа среден прст.
Пенелопе Сото завршила во притвор во Мајами откако е фатена како поседува „Хanah“ (психоактивен лек за лечење во екстремни случаеви) за кој немала дозвола да го поседува.
Судијата Џорџ Родригез беше задолжен за нејзиното судење пред правдата, односно изрекување казна. Судијата беше подготвен да ја пушти со казна од пет илјади долари и тоа откако Пенелопе призна дека поседува поголема количина на скап накит.
Меѓутоа се тргна наопаку кога Пенелопе  саркастично го поздрави со „Adios“ односно покажуваќи му среден прст. По што судијата се одлучи да ја дуплира казната односно Пенелопе да плати десет илјади долари .
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Ако сте дрски и безобразни пред законот можете навистина да настрадате, што на своја кожа го осети 18 годишната Пенелопе Сото која на судијата му п

loading...
Loading...