Видео: Требаше да му го признаат како „ДВА ГОЛА“, Стоилов со најдобар гол на СП

Македонскиот репрезентативец постигна неверојатно добар погодок на мечот со Чиле, многумина се сложуваат околу тоа дека голот на Стоилов е дефинитивно најдобар на досегашните натпревари од овој турнир.
ЗОШТО ДА МУ ГО ПРИЗНААТ КАКО „ДВА ГОЛА“? Па просто и едноставно, од ваква тешка позиција, па и само да се види каде “помина“ топката, се е јасно…
Сликата е направена преку „ screenshot“, видео-хајлатс – Сител ТВ.Македонскиот репрезентативец постигна неверојатно добар погодок на мечот со Чиле, многумина се сложуваат о

Пронајдете не на следниве мрежи: