Видео: Вака звучат Калиопи и Маид во дует!

Loading...

Како звучат Калиопи и Маид во дует?Пред да настапува на „Х-фактор“ Маид Хеќимовиќ учествувал на музичко натпреварување во Босна наречено „Zvezda mozes biti ti“.
На еден од тие настапи тој заедно со  Калиопи на македонски јазик ја испеа нејзината евровизиска песна „Црно и бело“.
Погледнете…

 
Пред да настапува на „Х-фактор“ Маид Хеќимовиќ учествувал на музичко натпреварување во Босна наречено &bdq

loading...
Loading...