ВИСТИНСКО УЖИВАЊЕ! Сладолед торта со јагоди!

За врелите летни денови, овој десерт е вистински избор…Состојки:
– 400 г бисквити
– 800 г јагоди
– 180 г шлаг крем од ванила
– 180 г шлаг крем од чоколадо
– 2 шолји млеко во прав
– 1 шолја шеќер
– 4 лажици маргарин
– 4 дл кисела вода
– 1 дл врела вода
Подготовката погледнете ја во видеото:Состојки:
– 400 г бисквити
– 800 г јагоди
– 180 г шлаг крем од ванила
– 180 г шлаг крем од чоколад

Пронајдете не на следниве мрежи: