Витаминска салата

Loading...

Подгответе се за витаминска бомба со здравите и вкусни состојки на оваа салата.
Состојки:
Црни маслинки без семка,
Зелени маслинки со пиперка,
Зелена салата,
Главица црвен кромид,
1 жолта пиперка,
50 грама сирење Горгонзола,
сол, црн пипер, маслиново масло,
1 лимон
Начин на подготовка:
Измијте ја зелената салата и исцедете ја. Листовите искинете го на покрупни парчиња и  распоредете ги во садот за салата. Сирењето и кромидот исечкајте ги на покрупни коцки, зелените маслинки преполовете ги, а пиперката исечете ја на тркала. Во чинија измешајте го маслиновото масло, солта, црниот пипер и сокот од лимон, па со лажица прелијте преку салатата.
Прочитајте повеќе: Свежа салата КапрезеПодгответе се за витаминска бомба со здравите и вкусни состојки на оваа салата.

loading...
Loading...