Вкусен колач кој ќе го направите за пет минути

Многу едноставен рецепт готов за 5 минути.Потребни состојки:
Неколку сладолед сендвичиШлагЧоколаден сируп
Подготовка:
Наредете ги сладолед сендвичите во 3 реда, а потоа изматете го шлагот.
Покријте ги сладоледите со шлаг и на крај украсете со чоколаден сируп.
Исечете неколку парчиња и послужете заедно со кафето. Толку е едноставно!Потребни состојки:
Неколку сладолед сендвичиШлагЧоколаден сируп
Подготовка:

Пронајдете не на следниве мрежи: