Вкусно- прсти да излижеш! Направете ја НАЈЛУДАТА закуска за само пет минути

Доколку ве изненадат гости, оваа симпатична ужинка можете да ја подготвите буквално за пет минути, а на нивниот вкус ретко кој може да остане рамнодушен. Просто се заразни!Состојки:
10 листови шунка
130 гр кем сирење
1 рамна лажица мајонез
Зачини по вкус (бибер, копар, огигано)
Пет средни кисели краставички
Измешајте го крем сирењето, мајонезот и зачините. Шунката, по два листа, поредете ги на чинија и секое парче премачкајте го со  белиот намаз кој перетходно го подготвивте.

Потоа на секое парче ставете по една цела краставичка. На крај  свиткајте ролна.

Исечете ги „полжавчињата“ на дебелина која ви одговара. И секако уживајте во забавната ужинка.Состојки:
10 листови шунка
130 гр кем сирење
1 рамна лажица мајонез
Зачини по вкус (бибер, копар, огигано)

Пронајдете не на следниве мрежи: