Внимавајте! Маж и жена демнат мали деца во Скопје со цел да ги киднапираат!

Loading...

ВНИМАНИЕ: Вчера вечерта околу 7 часот во населбата 11 Октомври во Кисела Вода додека си играле деца на возраст од околу 10 години,им пришла кола опел астра караван тегет боја без регистарски таблици во која имало маж и жена и им нуделе играчки на децата со цел да ги привлечат во колата.Во тој момент едно од децата дошло до колата и мажот ( шоферот) пробал да го внесе детето внатре употребувајќи сила.Децата почнале да се дерат и за среќа возачот го оттурнал детето од колата претпоставувајќи во паника и колата избегала во непознат правец.Има информации дека овакви случаеви со истата кола и истите особи патролира во областа на Кисела Вода и пошироко.Апел до родителите да внимаваат на своите деца каде ги пуштаат да си играат и шетаат,бидејќи изгледа некои луѓе не бираат време и место за киднапирање.Што е и најтрагично,кај случката што се случила вчера од страна има многу куќи и луѓе што живеат на истото место,но изгледа напаѓачите чекале поволен момент да нема постари особи на местото за да пробаат да ги измамат децата.
Децата почнале да се дерат и за среќа возачот го оттурнал детето од колата претпоставувајќи во паника и колата избегала во непознат правец.Има инфо

loading...
Loading...