Во Судан проајден мртов амбасадорот на Русија

Рускиот амбасадор е пронајден мртов во својата резиденција во Картум, главниот град на Судан, јавуваат западните медиуми.-Рускиот амбасадор почина вечерва во својата резиденција во Картум, се наведува во соопштението на суданското Министерство за надворешни работи.
Засега не е позната причината за смртта на рускиот претставник.-Рускиот амбасадор почина вечерва во својата резиденција во Картум, се наведува во соопштението на суданското Министерство за надворешни работи.

Пронајдете не на следниве мрежи: