Вознемирувачко видео: Храбра мајка се фрлила под такси и го спасила своето бебе

Loading...

Снимката која вчера ја забележале сигурносните камери во Њујорк сведочи за пожртвуваната реакција на една мајка која после сообраќајна незгода успеала да го извлече бебето заглавено под автомобилот и на тој начин да го спаси неговиот живот.
На видеото се гледа како 17-годишната мајка се шета со бебето во Њујорк, кога одеднаш такси возило удира во крајот на улицата, ја удира младата жена, а бебето паѓа под автомобилот. Младата мајка веднаш се фрлила под автомобилот и ја извлекла својата ќеркичка.
Возачот(68) за време на возењето доживеал срцев удар, па удрил во два автомобила и потоа удрил во крајот на улицата. Тој бил одведен во болница, а веднаш потоа бил прогласен за мртов.
Според информациите мајката и бебето претрпеле полесни повреди и се во стабилна состојба.Снимката која вчера ја забележале сигурносните камери во Њујорк сведочи за пожртвуваната реакција на една мајка која п

loading...
Loading...