ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Кучиња за малку ќе растргнеле 62-годишен човек!

На интернет се појави страшно видео од напад врз човек на њујоршките улици. На снимката, којашто беше снимена од страна на жена која живее во зградата која има поглед кон улицата, се гледа како два питбули нападнале човек.Минувачите храбро интервенирале и се обидувале да му помогнат на нападнатиот човек, но кучињата скоро минута ипол неуморно го напаѓале.
На крајот од видеото се гледа како 62-годишниот маж останува да лежи во сопствената крв. За време на снимката се слушаат крици, а минувачите се обидувале да ги избркаат кучињата и со млаз вода.
Жената што го снимила видеото веднаш повикала помош.
„Кучиња напаѓаат човек, лежи на улица во крв. Го гледам сето тоа од својот прозорец“ – рекла таа.Минувачите храбро интервенирале и се обидувале да му помогнат на нападнатиот човек, но кучињата скоро минута ипол неуморно го напаѓале.
На

Пронајдете не на следниве мрежи: