ЗА САМО 5 МИНУТИ: Додека сварите кафе, колачот ќе биде готов!

Ви се најавија гости, а немате никаков колач за да им понудите?Ви се најавија гости, а немате никаков колач за да им понудите? Не грижте се! Овој десерт ќе го подготвите за 5 минути, а сигурни сме дека ќе ви се допадне и на вас и на вашите гости.
Ставете вода за кафе, шлагот изматете го, купечкиот кекс сладолед распоредете го на постоечката подлога, прелијте со чоколден прелив, наредете уште еден ред кекс сладолед (можете така да наредите неколку ката), премачкајте со шлаг, наросете мрвици од чоколадо или чоколаден сируп, сварете го кафето, и подготвени сте за гости.
Погледнете ја подготовката на следната страна:

 

Ви се најавија гости, а немате никаков колач за да им понудите? Не грижте се! Овој десерт ќе го подготвите за 5 минути, а сигурни сме дека ќе ви се

Пронајдете не на следниве мрежи: