За сите љубители на слатките- Десерт кој не дебелее!

Овој едноставен рецепт е за сите оние кои не можат без слатките, како и за оние кои имаат вишол килограми.Сировата храна станува се популарен прехранбен тренд во светот кој подразбира консумирање продукти во нивна природна состојба. Ако сте помислиле дека таквиот начин на исхрана не вклучува десерт сте се излажале.
Еве еден од највкусните десерти кој е здрав, а притоа не дебелее, па од таа причина е препорачлив за сите оние што имаат проблем со килограмите или за оние што сакаат да ослабнат. Станува збор за чоколаден крем кој е многу лесен за приготвување. Интересна работа кај овој десерт е тоа што продуктите не се печат, варат или пржат, туку само се мешаат.
Доколку сакате да го испробате овој врвен десерт, од продуктите ќе ви бидат потребни авокадо, агавин сируп, какао во прав, прашок за печиво, малку цимет и путер од кокос. Не мора „слепо“ да се држите до наброените продукти, односно ако некои ви недостасуваат, можете да ги замените со други што ќе ја извршат потребната улога.Сировата храна станува се популарен прехранбен тренд во светот кој подразбира консумирање продукти во нивна природна состојба. Ако сте помислиле де

Пронајдете не на следниве мрежи: