За време на викендов не очекува снег

Loading...

Времето утре ќе биде облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег, особено во западните и јужните делови.Утринската температура ќе се движи од еден до шест степени, а дневната од пет до 11 степени.
Управата за хидрометеоролошки работи информира дека од недела нашето подрачје ќе биде под влијание на релативно студена и влажна воздушна маса, односно под снежен бран.
Се очекуваат врнежи претежно од снег, само во крајниот југоисточен дел од земјава повремено ќе бидат од дожд и снег.
Утринската температура ќе се движи од минус еден до четири, а дневната од нула до пет степени.
До вторник насекаде се очекува формирање снежна покривка, а на планините ќе има нејзино значително зголемување. Изобилни врнежи од снег се очекуваат во јужните и источните делови на Македонија.Утринската температура ќе се движи од еден до шест степени, а дневната од пет до 11 степени.
Управата за хидрометеоролошки работи информира

loading...
Loading...