Загина синот на Јанукович во сообраќајна несреќа!

Синот на соборениот украински претседател Виктор Јанукович, загина во сообраќајна несреќа во близина на Бајкалското Езеро во Русија.Како што пренесе Гардијан, таа вест ја објавил украинскиот пратеник Нестор Шуфриј, наведувајќи дека Виктор Јанукович помладиот настрадал возејќи минибус.
Сепак, руските власти засега немаат објавено потврда за оваа информација, но објавено е дека во петокот се случила несреќа во која загинало едно лице, а петмина се повредени, кога минибусот излетал од патот поради поледица.
Поранешниот претседател на Украина после минатогодишниот протест и државниот удар пребегна во Русија, заедно со комплетното семејство и синовите, 33-годишниот Виктор помладиот и осум години постариот Александар.Како што пренесе Гардијан, таа вест ја објавил украинскиот пратеник Нестор Шуфриј, наведувајќи дека Виктор Јанукович помладиот настрадал возејќи ми

Пронајдете не на следниве мрежи: