Загинаа најмалку четири лица при напад врз хрситијанска црква во Пакистан

Четири лица загинаа, а 18 се повредени откако двајца бомбаши нападнаа христијанска црква во пакистанскиот град Кета, соопшти полицијата.Напаѓачите ја активирале бомбата и почнале да пукаат врз верниците на почетокот од црковната служба.
Во моментот на нападот во црквата имало стотина верници.
Се уште никој не презел одговорност за нападот.Напаѓачите ја активирале бомбата и почнале да пукаат врз верниците на почетокот од црковната служба.
Во моментот на нападот во црквата имал

Пронајдете не на следниве мрежи: