ЗАГИНАЛЕ ТРОЈЦА РОДНИНИ НА ПАПАТА ФРАЊО: Се судриле со камион кој пренесувал…

Аргентинската полиција известила за загубата на тројцата роднини на папата Фрањо во сообраќајната несреќа во Аргентина.Роднините на папата Фрањо починале во автомобилска несреќа во провинцијата Кордоба.
Според извештаите на полицијата починале две деца на возраст од 8 месеци и две години  а и нивната 39 годишна мајка Валериа Кармона.
Внукот на папата Емануаел Хорацио Бергоглио (35) се наоѓа во болница и има тешки повреди опасни по живот.
Емануел е син на починатипт брат на папата, Аберто Бергоглија.
На автомобилот во кој патувале роднините на папата од Кордоба до Росарија налетал камион кој пренесувал пченка. Роднините на папата Фрањо починале во автомобилска несреќа во провинцијата Кордоба.
Според извештаите на полицијата починале две деца на во

Пронајдете не на следниве мрежи: