Контроверзни фајлови

Контроверзни фајлови

Дали е оправдан стравот од вакцинирање на децата?

По многу дебати, информации и дезинформации во врска со вакцинирањето на децата, родителите се ставени пред сериозни дилеми дали да ги вакцинираат своите деца или не?! Сите информации со кои […]

Контроверзни фајлови

Знаете ли кој ја поседува вселената? Не е ниту Путин ниту Трамп

Знаете ли дека постои знаме на Интергалактичката унија? Не знаевте дека такво нешто постои? Е па постои. И многу повеќе… Денис Хоуп веќе 30 години тврди дека го поседува Сончевиот […]

Контроверзни фајлови

Знаете ли зошто е забранет канабисот? Се кладиме дека не ви паднало на памет ова

Канабисот е растение кое му е познато на човекот околу 28илјади години и може да се користи за различни цели – во исхраната, медицината, градежништвото, како гориво и сл. Од […]

Контроверзни фајлови

Теоричари откриле дали Тито бил масон или не

Одредени теоретичари на заговори тврдат дека Јосип Броз Тито бил член на масоните. Многумина одат толку далеку што тврдат дека Тито бил и масон од 33. степен. Сепак Големата ложба на […]

Контроверзни фајлови

Слободан Милошевиќ боледувал од шизофренија?!

Поранешниот претседател на СРЈ и на Србија, Слободан Милошевиќ, боледувал од шизофренија, тврди некогашниот премиер и сојузен министер за внатрешни работи, Зоран Живковиќ. Овие свои тврдења ги поткрепил со документи од […]

Контроверзни фајлови

Шокантно открите на научниците: Животот после смртта навистина постои!

Луѓето отсекогаш ги интересирало што се случува после смртта и што не чека од другата страна и дали сите оние сцени од филмовите се вистинити.Според најновите сознанија кога ќе умрете […]

Контроверзни фајлови

Мрачни тајни на борделите во логорите: Сексот со проститутките смеел да трае само 15 минути и била дозволена само една поза!

По наредба на Хајнрих Химлер во Матхаузен е основан првиот од десетте бордели во логорите во Германија. Девојките не смееле да бидат Еврејќи, а се на се можело да трае […]

Контроверзни фајлови

Видео: Месечината е освоена од вонземјани

Познатиот уфолог Џ. Греам тврди дека месечината е освоена од вонземјани.Месечината е освоена од вонземјани. Тие имаат свои бази на природниот сателит на нашата планета. Познатиот уфолог Џорџ Греам гледајќи […]

Контроверзни фајлови

Теорија на заговор: Мистериозна планета се доближува, крај на светот на 21. август

Жителите на делови на Северна Америка на 21 август ќе бидат сведоци на затемнување на Сонцето.Но, според локалниот полициски шериф од американската сојузна држава Џорџија, Скот Бери, на овој датум […]

Контроверзни фајлови

НАСА разоткриена: Ровер Curiosity не праќа слики од Марс туку од Земјата?

Теоријата на заговор повеќе не е заговор! Се повеќе луѓе веруваат  дека НАСА  ровер никогаш не ја напуштила Змјата, а фотографиите кои  се снимени  всушност се снимени  на  оддалечени подрачја  […]

Контроверзни фајлови

НАЈГОЛЕМАТА ТАЈНА НА ЈУГОСЛАВИЈА: Во ковчегот на Тито не било неговото тело туку нешто сосема друго…

Телото на Тито, беше полно со разни лекови, па почна прерано да се распаѓа и околу себе да шири непријатен мирис, вели Обрен Џорџевиќ.Погребот на Јосип Броз Тито на 8-ми […]

Контроверзни фајлови

ВАТИКАН НА НОЗЕ: 1500 години стара Библија тврди дека Исус не бил распнат?!

На голема жалост за Ватикан, 1500-2000 години старата Библија којашто беше пронајдена во Турција и која се чува во етнографијата во Музејот во Анкара, открива дел кој се однесува на […]