ЗАПЕЧЕНИ ЊОКИ со бешамел и сос со спанаќ

Loading...

Запечени њоки со бешамел и сос со спанаќПотребни состојки:
За њоки:
500 гр млад компир
300 гр пченично брашно – бело
2 јајца
1 лажица путер
сол
За сос:
200 гр спанаќ
2 лажици маслиново масло
100 гр сирење
сол, бибер
Бешамел:
250мл кравјо млеко
1 лажица пченично брашно – бело
1 лажица путер, несолен
мускантно оревче
сол, бибер
Начинот на подготовка погледнете го на НАЈАДИСЕ.МКПотребни состојки:
За њоки:
500 гр млад компир
300 гр пченично брашно – бело

loading...
Loading...