Збогум за проширени вени и испукани пети за само 10 дена: Лек кој прави чуда!

Кога зборуваме за нозе веднаш ни текнува на сувата кожа и испуканите пети кои се најчест проблем. Погрешни чевли, недостаток на грижа, нездрава прехрана и недостаток на влага во кожата се најчести причини за овие проблеми.За чудо лекот кој се состои од само 3 состојки ќе ги реши сите проблеми кои ги споменавме погоре, па дури и проблемите со проширени вени на нозете.
Состојки:
250 мл 70% алкохол
10 таблети аспирин
куркума
Упатство:
Направете мешавина од 250 мл 70 % алкохол и 10 таблети аспирин столчени во прав и една лажица куркума и нека отстои ден до два . Секоја ноќ мешајте ја добиената смеса и мачкајте ги нозете и завиткајте ги во памук а потоа во пластична фолија и облечете чорапи. Нека стои во текот на ноќта. Измијте, избришете и исушете ги стапалата наутро и нанесете масна крема или глицерин. 
Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна и здрав начин на живот, диети и животни искуства, можете да најдете на НАЈАДИСЕ.МК како и на фан страната на Фејсбук, а може да станете и член од групата на Најадисе на Фејсбук каде може да споделите ваш омилен рецепт.За чудо лекот кој се состои од само 3 состојки ќе ги реши сите проблеми кои ги споменавме погоре, па дури и проблемите со проширени вени на нозете.

Пронајдете не на следниве мрежи: