Жена му покажала среден прст на Трамп и останала без работа

Џули Бриксмен, која му покажа среден прст на претседателот на САД, Доналд Трамп кога неговата колона минуваше крај неа додека таа возеше велосипед, е отпуштена од работа.Нејзиниот потег го сликаше фотографот на Белата куќа, Брендан Смијаловски, а откако фотографијата се прошири на интернет, Бриксмен је загуби работата.
– Ми рекоа „сакаме да се разделиме од тебе”. Всушност, ми кажаа дека не можам да имам „непристојни” и „безобразни” работи на социјалните мрежи. Значи, според нив, тоа што му покажав среден прст е „безобразно”, вели Џули, која е самохрана мајка.
Инцидентот се случи на 28 октомври на рутата кон еден од приватните голф терени на Трамп.
Нејзиниот потег го сликаше фотографот на Белата куќа, Брендан Смијаловски, а откако фотографијата се прошири на интернет, Бриксмен је загуби работа

Пронајдете не на следниве мрежи: