Ѕирнете во станот на Роналдо вреден 16.5 милиони евра и дознајте ШТО СЕ ГЛЕДА од неговата туш кабина!

Loading...

Ѕвездата на Реал Мадрид и еден од најдобрите фудбалери на светот Кристијано Роналдо купил стан кој е вреден 16.5 милиони евра во Њујорк. Станот се наоѓа во популарната Трампова кула во Петој авенијата на Менхетен.Трамповата кула е висока 202 метри и има 58 спратови. Станот на Роналдо е 235 квадрати и бил сопственост на Алесандар Прот, еден од деловните соработници на Доналд Трамп.
Дизајнер е инжениерот Жан Пабло Молињо кој е познат по својот максимилистички стил. Станот е комплетно опремен со традиционален мебел и има три спални соби.
Причината поради која овој стан е толку скап е панорамскиот поглед на Њујорк од 360 степени.
Такада, Кристијано ќе може да ги следи сите случувања на улиците во Мехетен, дури и од својата туш кабина.
Роналдо со купување на овој стан, само го докажа сомнежот дека по Реал Мадрид ќе ја продолжи својата кариера во САД.
Погледнете како изгледа неговиот стан….

 
Christiano Ronaldo stan u New Yorku-u by coolPickТрамповата кула е висока 202 метри и има 58 спратови. Станот на Роналдо е 235 квадрати и бил сопственост на Алесандар Прот, еден од деловните сораб

loading...
Loading...