„Жива зараза“: Домашни грицки кои ќе ги јадете без престан!

Овие грицки кои сами ќе ги направите дома ќе ги јадете како луди и веруваме дека уште долго ќе се сеќавате на нивниот вкус!Потребни состојки:
230 грама сирење
4 лажички путер
шолја брашно
3/4 лажички сол
две лажички ладна вода
Начин на подготовка:
Загрејте ја рерната на 180 степени и во голем сад измешајте ги сите состојки освен водата. Мешајте додека не добиете изедначена текстура. Потоа додадете ја водата, извадете го тестото откако ќе промешате, свиткајте го во фолија и ставете го во ладилник 30 минути.
Извадете го тестото откако ќе поминат 30 минути, направете облик по желба и во тава печете ги облиците 15 минути. 
Ќе станат крцкави и вкусни.
Пријатен апетит!Потребни состојки:
230 грама сирење
4 лажички путер
шолја брашно
3/4 лажички сол
две лажич

Пронајдете не на следниве мрежи: