Албанци наоружани до заби во околината на Скопје

Loading...

Албанци наоружани до заби во околината на Скопје си споделуваат свои фотографии слободно на Фејсбук. И со тоа индиректно му се закануваат на нашиот начин на живот и загарантираното слободно движење. Имено на сликата ќе забележите три автоматски пушки, еден шкорпион и три пиштоли на група која делува добро подготвена за дејство…
Како што знаете МВР повикува на службени разговори неистомисленици на власта, за статуси на Фејс. Сега ќе чекаме да видиме дали за оваа фотографија ќе смеат нешто да преземат.
Ќе ве потсетиме дека вчера пишувавме и за двојните стандарди кога се во прашање навивачките групи. Балистите не ги пипаат а Рибарите ги здробија од ќутек… Прочитајте за тоа тука: Полицијата не ги пипна Балистите но затоа ги здроби Рибарите!

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...