АМЕРИКА ВО ТАГА-Убиени 6 лица, пет од нив се деца

Шест лица, од кои пет деца, се убиени денеска во американската сојузна држава Оклахома, соопшти полицијата.
Според полицијата, по трагедијата е приведено едно вооружено лице.
Пукањето било пријавено во полиција околу 1,30 часот по локално време во градот Маскоги, на околу 72 километри од Тулса, пренесе телевизијата Еј-Би-Си Њуз.
На местото на настанот, полицијата пронашла едно лице со пиштол, како и тела на маж и четири деца.
Петто дете починало подоцна во болница во Тулса. Жена со повреди опасни по животот, исто така, е пренесена во болницата, додаде полицијата.
Надлежните служби се уште не го откриваат идентитетот на уапсеното лице или објавуваат детали за убиените.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.