Апасиев: Ве чека пекол во следниот парламентарен состав и власта и оваа квислиншка опозиција!

Ве чека пекол во следниот парламентарен состав и оваа власт и оваа квислиншка опозиција, порача во денешното обраќање од собраниската говорница лидерот на Левица, Димитар Апасиев.

– Ќе си поќутам јас за да оддадеме почит со едноминутно молчење на демократијата, да знаат граѓаните која е другата квислиншка партија, а кој е опозиција во ова Собрание. Едноминутно молчење за парламентарната демократија во ова Собрание, супер што ви го извадивме шверцерскиот нарав кој го имате, да си го извадите вистинското лице кое го имате.

Ова ќе го гледате секојдневно во следниот парламентарен состав, ве чека пекол во следниот парламентарен состав, а јас сега ќе си поќутам, со едноминутно молчење за демократијата, рече Апасиев на пленарната седница за измени на Деловникот за работа на Собранието.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.